SKI AREÁL BÚŘOV
mimo provoz
Zobrazit na:

V kvalitním oblečení na hory

Jedou Vaše děti na lyžařský výcvik a Vy budete pořizovat jejich kompletní výbavu na hory? Potřebujete poradit? Vyzkoušejte kvalitu od českých výrobců. Není výjimkou, že česká firma nabízí svým zákazníkům dokonce tříletou záruku na své zboží, Ke kvalitě českých výrobků se v superlativech vyjadřují i nejlepší evropští sportovci, kteří českým firmám jejich výrobky často testují.

Dávno minula doba, kdy jsme na hory jezdili v obyčejných „šusťákových“ kombinézách a pod nimi jsme měli navlečené tlusté svetry – vánoční dárky od našich babiček. Neforemný tlustý svetr již dnes není nutností. Lehké moderní materiály jej plně nahradí. Stále však platí zlaté pravidlo vrstvení.

Při výběru nepromokavého oblečení volme takové, jehož odolnost proti vodě je minimálně 20 000 mm vodního sloupce. Sněžné pásy zabrání tomu, aby se Vám sníh nedostal pod bundu. Osobní komfort můžete zvýšit i použitím jednorázových hřejivých polštářků. Slušivý šátek na krk a termo kukla dokážou v mrazivých dnech zázraky.

Dnes používané materiály dokážou velmi rychle odvést pot od pokožky a tím zlepšit celkové tělesné mikroklima. V poslední době se hojně používají také materiály obsahující ionty stříbra, ty zabraňují množení bakterií, čímž se výrazně omezí tvorba tělesného zápachu. V oblečení budete chráněni, i když teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. Materiál je vhodný pro celodenní nošení. Teflonový zátěr zvyšuje odolnost oblečení před promoknutím. Nebojte se trochu připlatit – investice do kvality se Vám v mrazivých (nebo naopak deštivých) lednových dnech určitě vyplatí.

Dnešní materiály se nešpiní a jsou odolné i proti oděru. Nastane-li přece jen čas sportovní oblečení vyprat, je vždy nutné se plně řídit pokyny výrobce a používat pouze prací prostředky určené pro voděodolné materiály, nepoužívat aviváž, neždímat. Vhodná je též občasná impregnace.

A to nejdůležitější na konec - helma! Je nezbytností, a proto její výběr nepodceňte. Vyzkoušet můžete i chránič kostrče a pánve, který má střih šortek a je vyroben z vysoce prodyšného materiálu. Do lyžařského oblečení se dá zašít i pasivní systém pro vyhledávání osob zasypaných lavinou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 5.10.
částečně oblačno
16°C
12°C
Pátek
6.10.2023
částečně oblačno
15°C
8°C
Sobota
7.10.2023
zataženo
17°C
11°C
Neděle
8.10.2023
jasno
21°C
15°C