SKI AREÁL BÚŘOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Českokrumlovsko je jednou z nejkrásnějších lokalit České republiky

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každým rokem do těchto míst míří desetitisíce tuzemských, ale i zahraničních turistů. Město se může pochlubit historickou částí s renesančními fasádami domů, malebnými uličkami a zákoutími, meandrující řekou Vltavou a především překrásným zámkem s přilehlou rozsáhlou zahradou a otáčivým divadelním hledištěm. Český Krumlov je také doslova rájem vodáků, kteří se plaví po Vltavě, a krásu města i zámku mohou obdivovat z netradičního pohledu od říční hladiny. Kromě vodáckých zážitků jsou ovšem pozoruhodné i okolní přírodní scenérie a vyhlídková místa. Kdo do Krumlova přijede vlakem, má určitou výhodu. Nádraží je totiž vysoko nad městem a odtud je krásný výhled na zámek a na část historického centra.

Úžasné panorama se Vám naskytne také při pohledu na město z druhé strany – z Křížového vrchu. Křížový vrch je jedním z nejkrásnějších vyhlídkových míst v okolí města, a rozhodně stojí za návštěvu. Přístup ke Křížovému vrchu je po modré turistické značce a na jeho vrcholu si můžete prohlédnou, ale pouze zvenčí, kapli Marie Bolestné. Nejúchvatnější pohled z Křížového vrchu na město je především navečer, kdy jsou domy a zámek osvětleny podvečerním Sluncem.

Zajímavým tipem na pěkný výlet do okolí Českého Krumlova je Kleť, což je nejvyšší vrchol Blanského lesa. Vrchol Kleti je dobře dostupný lanovkou z Krásetína a výhled z rozhledny je přímo úchvatný. Pěknou podívanou nabízí i údolí Vltavy pod zříceninou hradu Dívčí Kámen. Údolí Vltavy patří právem k nejkrásnějším místům v České republice. I přesto, že je přístupné po turistické stezce podél řeky, je civilizací nedotčené a není narušené ani žádnou stavbou přehradní hráze nebo dopravní komunikace. Pobyt na českokrumlovsku si můžete zpestřit rovněž pěkným výletem do přírodní rezervace Čertova stěna – Luč, která se nachází poblíž Loučovic u Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 5.10.
částečně oblačno
16°C
12°C
Pátek
6.10.2023
částečně oblačno
15°C
8°C
Sobota
7.10.2023
zataženo
17°C
11°C
Neděle
8.10.2023
jasno
21°C
15°C