SKI AREÁL BÚŘOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak si vedou české ski areály oproti těmzahraničním?

Zima se blíží. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Obvykle však chybí komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Bufet sice na většině míst najdete, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Levnější ubytování je ve Francii. Doprava se však prodraží. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 5.10.
částečně oblačno
16°C
12°C
Pátek
6.10.2023
částečně oblačno
15°C
8°C
Sobota
7.10.2023
zataženo
17°C
11°C
Neděle
8.10.2023
jasno
21°C
15°C